Yaşar DOĞAN
Genel Başkan

HAKKINDA

Yaşar Doğan, 1967 yılında Kayseri’de doğmuştur. Öğrenimini Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

2010 yılında Sultanahmet Grup bünyesinde topladığı, Seyahat acenteliği, Tur operatörlüğü, Butik otelcilik ve sıcak hava balon işletmeciliği, gibi faaliyetlerine devam etmekte olup, halen Sultanahmet Grup yönetim kurulu başkanlığını görevini yürütmektedir.

TÜMSİAD’ın kurucu kuruluşu olduğu DEİK’te Yönetim Kurulu üyesidir.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Doğan, 2015 yılından itibaren 3. TÜMSİAD Genel Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Kamil İNCE
Genel Başkan Vekili

HAKKINDA

Kamil İnce, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi Bölümü’nde tamamlamıştır.

2005 tarihinden itibaren kablo makinaları ve plastik boru makinaları yapan Kabmak Müh. ve Mak. San. Tic. Ltd. Şti.’nde Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

2010 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan İnce, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Mevlana KARALİ
Genel Başkan Vekili

HAKKINDA

Mevlana Karali, 1965 yılında Rize’de doğmuştur. Öğrenimini ise yine Rize’de tamamlamıştır.

Beş ayrı anonim şirketten oluşan Karali Şirketler Grubu’nun ortağıdır.

2014 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Karali, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Tolga TUNÇ
Genel Başkan Vekili
Sektör Kurulları Başkanı

HAKKINDA

Tolga Tunç, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini Amerika’da Northwood Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır.

Otomotiv yedek parça sektöründe faaliyet gösteren Süleyman Otomotiv Tic. ve San. Ltd. Şti., Ekol Otomotiv A.Ş ve Auto Part Zone firmalarının yönetim kurulu üyesidir.

Aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi ve Sarı Lacivertliler Derneği üyesidir.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Tunç, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 2016 yılından itibaren ise Sektör Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Soner BİBER
Genel Başkan Yardımcısı
Teşkilatlanma Kurulu Başkanı

HAKKINDA

Soner Biber, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Çeşitli firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra 2001 yılında kendi kurmuş olduğu grup şirketinde Akrilik Tezgah İmalatı, Oto Servis İşletmeciliği ve İnşaat Müteahhitliği işleri ile iş hayatına devam etmektedir.

İTO 54. Komite Başkanıdır.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Biber, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Murat GÜRBÜZ
Genel Başkan Yardımcısı
Kurumsal Organizasyon ve İletişim Kurulu Başkanı

HAKKINDA

Murat Gürbüz, 1976 yılında Sakarya’da doğmuştur. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamlamıştır.

Semerkand Radyo ve Televizyon A.Ş.de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Gürbüz, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 2016 yılından itibaren ise Kurumsal Organizasyon ve İletişim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

İlyas ÖZTÜRK
Genel Başkan Yardımcısı
İdari,Mali İşler, Sosyal ve Hukuk Kurulu Başkanı

HAKKINDA

İlyas Öztürk, 1977 yılında Samsun’da doğmuştur. Öğrenimini Marmara Üniversitesi Mali Hukuk Yüksek Lisans programında tamamlamış olup Maliye anabilim dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

2001 tarihinden itibaren birçok firmada serbest muhasebeci mali müşavir, vergi denetmeni, bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir görevlerinde bulunmuştur.

2015 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Öztürk, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Fehmi OKUYUCU
Genel Başkan Yardımcısı
Gençlik Kurulu Başkanı

HAKKINDA

Fehmi Okuyucu, 1980 yılında Siirt’te doğmuştur.

iki donem (altı yıl) Gebze Ticaret Odası’nda meclis üyeliği yapmıştır. 13 yıldır Okuyucular Kozmetik A.Ş. olarak kozmetik sektöründe faaliyet göstermektedir. Loris Parfüm markasıyla 35 ülkede yaklaşık 400 şubesiyle hizmet vermektedir.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Okuyucu, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

M. Osman Kurtkan KAPICIOĞLU
Genel Sekreter

HAKKINDA

Dr. M. Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, 1963 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi’nde, yüksek lisans ve doktora öğrenimini ise Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Başbakanlık, çeşitli devlet kuruluşları ve özel sektörde yöneticilik yapmıştır.

Akademik olarak görev yaptığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nden 2014 yılında emekliye ayrılmıştır.

2014 yılından itibaren TÜMSİAD Genel Sekteri ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Eyüp TOPAL
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Eyüp Topal, 1966 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde tamamlamıştır.

Yaklaşık iki buçuk yıl kadar ulusal gazetelerde çeşitli görevlerde bulunan Eyüp Topal, sonrasında ortaklı bir yapı olan Alçam Yapı Malzemeleri'nin kurucularından olmuştur. Şuanda ise kendi aile şirketleri olan Seycan Seramik'in Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Topal, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Recep YEŞİLYURT
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Recep Yeşilyurt, 1984 yılında Trabzon’da doğmuştur. Öğrenimini ise yine Trabzon’da tamamlamıştır.

Çavuşoğlu Yemenler Yapı A.Ş. ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

İTO Komite üyesidir.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Yeşilyurt, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Nezir YEŞİLYURT
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Nezir Yeşilyurt, 1982 yılında Batman’da doğmuştur. Öğrenimini Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

2006-2008 yılları arasında tıbbi cihaz üreten bir şirkette Ar-Ge müdürlüğü görevlerini yürüttü. Şu an Ankara ve Batman'da medikal sektöründe tıbbi cihazlarla ilgili faaliyet yürütmektedir.

2010 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Yeşilyurt, 2016 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Kemal TIĞLI
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Kemal Tığlı, 1960 yılında Kastamonu’da doğmuştur. Öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında Makine üretim sektörlerinde Üretim mühendisi olarak çalışmıştır. Halihazırda Savunma, Havacılık ve Kalıp imalatı sektöründe faaliyet gösteren Merkad Makine Kalıp Ltd. Şti. firmasının Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Kemal Tığlı, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Mehmet TÜRKER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1960 yılında Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erdemli'de, Üniversite tahsilini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi' de tamamlayarak 1983 yılında Makine Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Ticari hayatına 1985 yılında ticaret hayatına başlamıştır.

Kuruculuğunu üstlendiği Mersin Şubesi'nin 2008-2019 yılları arası başkanlığını yürütmüş olup, 2019 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Senayi SARTIK
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Abdulbaki FİL
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Abdulbaki Fil, 1974 yılında Rize'nin Merkez Yeniköy mahallesinde doğmuştur. İlk, orta, lise ve lisans tahsilini Rize'de tamamlamıştır.

Birçok sivil toplum kuruluşunun çeşitli kademelerinde görev almıştır.

1992 yılında Fil döviz A.Ş., 1995 yılında Karanfil döviz A.Ş., 2001 yılında Karanfil Kuyumculuk, 2003 yılında ise Nayla Kuyumculuk ve Saatçilik Ltd Şti.'ni kurmuştur.

2019 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

İbrahim ŞAHİNTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

İbrahim Şahintaş 1982 yılında Bursa'da doğmuştur. Öğrenimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında enerji sektöründeki çeşitli firmalarda yönetici olarak çalışmıştı. Halihazırda enerji sektöründe faaliyet gösteren Bursa Tek Enerji firmasının sahibidir.

TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Şahintaş, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Kemal ER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Kemal Er, 01.11.1980 yılında Bolu Gerede ‘ da doğmuştur. Öğrenimini Gerede imam hatip lise dan mezun olarak tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında İnşaat - müteahhitlik - mobilya imaltı ve Site yönetim hizmetleri sektörlerinde firma sahibi olarak çalışmıştır.

Halihazırda;
1-Payanda Restorasyon yapı mimarlık san. Tic. Ltd. Şti.
2-Durak inşaat mobilya san. Tic. Ltd. Şti.
3-Er yönetim Hizmetleri A.Ş.

isimlerinde ilgili sektörlerde faaliyet gösteren 3 firmanın sahibidir.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Kemal Er, 2019 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Mehmet ATMACA
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

01.03.1974 yılında Trabzo'nun Çaykara İlçesi, Taşçılar Köyü'nde doğmuştur. İlköğretim ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı.

Petrol ürünleri distribütörlüğü ve büyük ve küçükbaş hayvancılık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Kuruculuğunu üstlendiği Trabzon Şubesi'nin 2010-2019 yılları arası başkanlığını yürütmüş olup, 2019 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Mehmet BOZÇALI
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Mehmet Bozçalı, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Erken yaşlarda iş hayatına atılmıştır.

Profesyonel iş hayatında otomotiv sektörlerinde çalışarak başlamıştır. Halihazırda otomotiv ve savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren GTİ Savunma ve Dış Tic. Ltd. Şti. firmasının Genel Müdürü olarak göreve devam etmektedir.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği ve Makine-Metal Komisyonu Başkanlığı da yapmış olan Mehmet Bozçalı, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Mehmet Sadık SADE
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1965 yılında Şanlıurfa’da doğmuştur.

2009-2014 Yıllarında Şanlıurfa Belediye Meclis üyeliği yapmış olup, halen ŞUTSO Meclis üyesidir. Çeşitli sektörlerde ticari faaliyetler bulunmuştur. Beysade Yapı San. Tic. Ltd. Şti'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Kuruculuğunu üstlendiği Şanlıurfa Şubesi'nin 2010-2019 yılları arası başkanlığını yürütmüş olup, 2019 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer GÜRLER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Ömer Gürler, 1980 yılında Zonguldak / Ereğli’de doğmuştur. Öğrenimini Ondokuzmayıs Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olarak tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında Tekstil sektöründe 10 Yıl Mali İşler Müdürü ve işveren Vekili olarak çalışmıştır. Halihazırda E-Ticaret ve Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren Bebegen Markasını bünyesinde barındıran Gürler Global Mağ. San ve Tic. A.Ş firmasının Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kuruculuğunu üstlendiği Düzce Şubesi'nin başkanlığını yürütmüş olup, 2020 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Deniz ÇATAR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Ersin ÇETİN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

İbrahim ULUSOY
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Murat MERİÇ
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Şaban YENER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Mustafa SARITEMUR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1975 yılında Adıyaman Gerger’de doğmuştur. Öğrenimini Adıyaman’da tamamlamıştır.

1993-2001 yılları arasına aile şirketinde toptan ve distribütör, 2001 yılında Bahçelievler merkez olmak üzere perakende üzere Nurdağ Market Zinciri genel müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Farklı STK’larda yönetim kurulu üyeliği yapan Sarıtemur, şu an ’da İstanbul’da İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe devam etmektedir.

TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Sarıtemur, 2022 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Eren KESKİN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

TÜMSİAD EKONOMİ DERGİSİ YAYINDA