Yönetim Kurulu

Yaşar DOĞAN
Genel Başkan

HAKKINDA

Yaşar Doğan, 1967 yılında Kayseri’de doğmuştur. Öğrenimini Malatya İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde tamamlamıştır. 

2010 yılında Sultanahmet Grup bünyesinde topladığı, Seyahat acenteliği, Tur operatörlüğü, Butik otelcilik ve sıcak hava balon işletmeciliği, gibi faaliyetlerine devam etmekte olup, halen Sultanahmet Grup yönetim kurulu başkanlığını görevini yürütmektedir.

TÜMSİAD’ın kurucu kuruluşu olduğu DEİK’te Yönetim Kurulu üyesidir.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Doğan, 2015 yılından itibaren 3. TÜMSİAD Genel Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Mevlana KARALİ
Genel Başkan Yardımcısı

HAKKINDA

Mevlana Karali, 1965 yılında Rize’de doğmuştur. Öğrenimini ise yine Rize’de tamamlamıştır.

Beş ayrı anonim şirketten oluşan Karali Şirketler Grubu’nun ortağıdır.

2014 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Karali, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Soner BİBER
Genel Başkan Yardımcısı
Teşkilatlanma Kurulu Başkanı

HAKKINDA

Soner Biber, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. Öğrenimini Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Çeşitli firmalarda yöneticilik yaptıktan sonra 2001 yılında kendi kurmuş olduğu grup şirketinde Akrilik Tezgah İmalatı, Oto Servis İşletmeciliği ve İnşaat Müteahhitliği işleri ile iş hayatına devam etmektedir.

İTO 54. Komite Başkanıdır.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Biber, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Murat GÜRBÜZ
Genel Başkan Yardımcısı
Kurumsal Organizasyon ve İletişim Kurulu Başkanı

HAKKINDA

Murat Gürbüz, 1976 yılında Sakarya’da doğmuştur. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nde tamamlamıştır.

Semerkand Radyo ve Televizyon A.Ş.de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.

Kuruluşundan itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Gürbüz, 2015 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğini ve 2016 yılından itibaren ise Kurumsal Organizasyon ve İletişim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

İlyas ÖZTÜRK
Genel Başkan Yardımcısı
Genel Başkan Yardımcısı

HAKKINDA

İlyas Öztürk, 1977 yılında Samsun’da doğmuştur. Öğrenimini Marmara Üniversitesi Mali Hukuk Yüksek Lisans programında tamamlamış olup Maliye anabilim dalında Doktora eğitimine devam etmektedir.

2001 tarihinden itibaren birçok firmada serbest muhasebeci mali müşavir, vergi denetmeni, bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir görevlerinde bulunmuştur.

2015 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Öztürk, 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Muharrem Burhan GEYLAN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1956 YILINDA BURSA’DA DOĞDU. ÜNİVERSİTEYİ BURSA İKTİSADİ TİCARİ İLİMLER
AKADEMİSİNDE OKUDU. 1980 YILINDA BURSA MÜCEVHER PERAKENDE SATIŞ MAĞAZASI AÇARAK TİCARET HAYATINA BAŞLADI.
UZUN YILLAR AKDENİZ’DE FAALİYET GÖSTEREN TURİSTİK OTELLERDEKİ MÜCEVHER MAĞAZALARINA ÜRÜN HAZIRLAYARAK SATIŞINI YAPTI.
1990 YILINDA TÜRKİYE’DE MÜCEVHERDE İLK İHRACATI TEŞVİK BELGESİ ALARAK BELÇİKA,
AMERİKA VE JAPONYA YA MÜCEVHER İHRACATI YAPTI. AYNI YIL 1990 YILINDA İLK PROFESYONEL
MÜCEVHER TASARIM EKİBİNİ KURDU.
BURHAN CEYLAN HALEN ELİŞİ’NİN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ, İCRA KURULU BAŞKANLIĞINI
VE YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR.

Salih GÜLTEKİN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Cevat BORAN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

2002 yılından beri 15 yıldır otomotiv sektörünün içindesinde olup. 3 şirket kurmuştur ve bu şirketleri büyütürken bir çok alanda ve pozisyonda fazlasıyla deneyim kazanmış olup . Araç kiralama, ikinci el satış ve oto servis bakım onarım üzerinde aktif olarak halen devam etmektedir

Engin ARTIKASLAN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Nezir YEŞİLYURT
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Nezir Yeşilyurt, 1982 yılında Batman’da doğmuştur. Öğrenimini Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

2006-2008 yılları arasında tıbbi cihaz üreten bir şirkette Ar-Ge müdürlüğü görevlerini yürüttü. Şu an Ankara ve Batman'da medikal sektöründe tıbbi cihazlarla ilgili faaliyet yürütmektedir.

2010 yılından itibaren TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Yeşilyurt, 2016 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Tolga PAHSA
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Mustafa SARITEMUR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1975 yılında Adıyaman Gerger’de doğmuştur. Öğrenimini Adıyaman’da tamamlamıştır.

1993-2001 yılları arasına aile şirketinde toptan ve distribütör, 2001 yılında Bahçelievler merkez olmak üzere perakende üzere Nurdağ Market Zinciri genel müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Farklı STK’larda yönetim kurulu üyeliği yapan Sarıtemur, şu an ’da İstanbul’da İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe devam etmektedir.

TÜMSİAD’ın çeşitli kademelerinde görev alan Sarıtemur, 2022 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

Şaban YENER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Mehmet TÜRKER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

1960 yılında Mersin'in Erdemli ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Erdemli'de, Üniversite tahsilini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi' de tamamlayarak 1983 yılında Makine Mühendisi olarak mezun olmuştur.

Ticari hayatına 1985 yılında ticaret hayatına başlamıştır.

Kuruculuğunu üstlendiği Mersin Şubesi'nin 2008-2019 yılları arası başkanlığını yürütmüş olup, 2019 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ayhan ŞANLI
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Ömer GÜRLER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Ömer Gürler, 1980 yılında Zonguldak / Ereğli’de doğmuştur. Öğrenimini Ondokuzmayıs Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olarak tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında Tekstil sektöründe 10 Yıl Mali İşler Müdürü ve işveren Vekili olarak çalışmıştır. Halihazırda E-Ticaret ve Mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren Bebegen Markasını bünyesinde barındıran Gürler Global Mağ. San ve Tic. A.Ş firmasının Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Kuruculuğunu üstlendiği Düzce Şubesi'nin başkanlığını yürütmüş olup, 2020 yılından itibaren TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Özdemir DEMİR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

İbrahim DEMİR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

İbrahim DEMİR, 1977 Yılında Rize’de doğmuştur. Öğrenimini Atatürk Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım Bölümü’nde tamamlamıştır.

Beşir Derneği Yüksek İstişare Kurul Üyeliğinin yanında
HÜRSAD, Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği Yönetim Kurul Üyelikleri devam etmektedir.

Semerkand Grup şirketlerinin yönetim kademelerinde uzun yıllar görev yaptı. Halen Semerşah Grup şirketinde yönetim kurul üyesi ve Genel Müdür vekili olarak çalışmaktadır.

Muhammet Mustafa GÖRGEN
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Murat ÇAMUR
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Fatih ŞENER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Yusuf Ziya ALTUNTAŞ
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Kemal ER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Kemal Er, 01.11.1980 yılında Bolu Gerede ‘ da doğmuştur. Öğrenimini Gerede imam hatip lise dan mezun olarak tamamlamıştır.

Profesyonel iş hayatında İnşaat - müteahhitlik - mobilya imaltı ve Site yönetim hizmetleri sektörlerinde firma sahibi olarak çalışmıştır.

Halihazırda;
1-Payanda Restorasyon yapı mimarlık san. Tic. Ltd. Şti.
2-Durak inşaat mobilya san. Tic. Ltd. Şti.
3-Er yönetim Hizmetleri A.Ş.

isimlerinde ilgili sektörlerde faaliyet gösteren 3 firmanın sahibidir.

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Kemal Er, 2019 2019 yılında TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

İbrahim TANRIÖVER
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Ekrem GÖKKAYA
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Murat MERİÇ
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

Önder MATLI
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

28 Mayıs 1972'de Karacabey'de doğdu. Baba adı Ömer, anne adı Ulviye'dir.

Bursa Anadolu Lisesini bitirdi.

Yem ve çeltik işlerinde değişik illerde bulunan fabrikaların bağlı olduğu Matlı AŞ.nin Genel Müdürlüğü görevini üstlendi.

Karacabey Belediye Meclisi Üyeliğine seçildi.

Türkiye Yem Sanayicileri Birliğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD), Rumelili Yönetici İş Adamları ve Sanayiciler Derneği (RUMELİSİAD) ve Karacabey Sanayici ve İş Adamları Derneği (KARSİAD) Üyesidir.

24. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ile KİT Komisyonu Üyeliği yaptı.

Türkiye Danimarka Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde bulundu.

İyi düzeyde İngilizce bilen Matlı, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Ergun KEÇELİ
Yönetim Kurulu Üyesi

HAKKINDA

TÜMSİAD EKONOMİ DERGİSİ YAYINDA