Geçmiş Dönem Genel Başkanlarımız

Mehmet YILDIRIM
Kurucu Genel Başkan
2005-2009 Dönemi

HAKKINDA

Mehmet Yıldırım 1963 yılında Gaziantep’te doğmuştur. 11 yaşında baklavacılık mesleğine başlamış ve 1982 yılında kurulan aile şirketinde çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında ise aile şirketinden ayrılarak kendi şirketi olan Yıldırım Gıda’yı kurarak “Tatlıcı” markası ile baklava ve tatlı sektöründe toplu üretime başlamıştır. Yıldırım Gıda günlük 6 ton üretim kapasitesi ile sektöründe lider firmalar arasında yer almaktadır.

Mehmet Yıldırım, 2005 yılında TÜMSİAD’ın kuruluş çalışmalarını yürütmüştür. 2009 yılına kadar 4 yıl süreyle TÜMSİAD’ın Genel Başkanlık makamında bulunan Yıldırım TÜMSİAD’ın Kurucu Başkanı’dır.

Yaptığı çalışmalar ile TÜMSİAD’ın kurumsal varlığının oluşması ve fonksiyonel yapısının ilk adımlarını atan Yıldırım, TÜMSİAD’ın ilerleyen yıllardaki gelişiminin temellerinin atılması noktasında ekibi ile birlikte önemli katkıda bulunmuştur. Kurucu Başkan sıfatıyla TÜMSİAD’ın çalışmalarına destek vermeye devam etmektedir.

Dr. Hasan SERT
2. Dönem Genel Başkanı
2009-2015

HAKKINDA

1961'de Akşehir'de doğdu. Üniversite eğitimini Gazi Üniversitesinde, yüksek lisans çalışmasını ise makine yüksek mühendisi unvanıyla Selçuk Üniversitesi'nde tamamladı.

Doktora eğitimini Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde bitirdi.
Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu üniversitelerinde öğretim üyelikleri yaptı.

ABD Michigan Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.

2015-2018 yılları arasında 2 dönem İstanbul Milletvekili olarak görev yaptı.

2009 yılında TÜMSİAD Genel Başkanı oldu. Genel Başkanlığı döneminde yaygın saha yapılanmasını tamamlanmış ve TÜMSİAD geniş kitlelerce tanınmaya başlamıştır.

TÜMSİAD EKONOMİ DERGİSİ YAYINDA