Hakkımızda

TÜMSİAD, 2005 yılında İstanbul’da kurulan, üye yapısının ağırlığını KOBİ’lerin oluşturduğu bir iş adamları derneğidir.

Bölge Koordinatör Şubeleri ve Temsilcilikleri ile yurt sathında 81 ili kapsayan ve yurtdışı çözüm ortaklarından oluşan teşkilat yapısı ve binlerce üye işletmesi ile ülke ekonomisine değer katan TÜMSİAD, üyelerinin vizyoner ve ticari gelişimini sağlamak üzere çalışmalar yapmaktadır.

KOBİ’lerin ülkemizin ekonomik gelişimindeki stratejik öneminin bilincinde olan TÜMSİAD, özellikle KOBİ ölçekli işletmelerin ihracatta büyümesi için çalışmalar yapmaktadır. Bu amaçla derneğimiz, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) kurucu kuruluş üyesi olup, Genel Başkanlarımız tarafından DEİK Yönetim Kurulu’nda temsil edilmektedir.

2010 ve 2011 yıllarında Avrupa Birliği tarafından, Avrupa’daki 37 katılımcı ülkenin sivil toplum, özel sektör ve kamu kuruluşları arasından “En Etkin STK” seçilmiştir. Bu sayede Türkiye’yi de Avrupa’da en etkin ülke konumuna yükseltmiştir.

2010 yılında Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından dünyada sadece 41 kişi ve kuruluşa verilen “Dünya Verimlilik Oskarı”na layık görülmüştür.

TÜMSİAD yaygın teşkilat yapısı ile düzenlediği faaliyetler ile sahaya direk olarak temas etmekte ve edindiği tecrübeler ile sorunlar için ürettiği çözüm önerilerini ilgili kurumlar ile paylaşmakta ve ülkemizin etkin ekonomik politikalar üretmesine katkıda bulunmaktadır.

İş dünyasına yönelik yaptığı çalışmaların yanı sıra sosyal sorumluluğunu da unutmayan TÜMSİAD, üyelerinin gayretleri ile birçok sosyal sorumluluk projesinin organizatörü, paydaşı ve ana destekçisi olmuştur. 

Ekonomide üretimi, istihdamı ve faizsiz finans sistemini faaliyetleri ile destekleyen TÜMSİAD, faaliyetlerine büyük ve güçlü Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda yön vermektedir.

2019 yılından itibaren "Djilitalleşme" temelinde sürdürdüğü çalışmalarını, 2021 ve 2022 yılları teması olan "Ticaret Ahlakı ve Üreten Türkiye" kapsamında faaliyetlerine aktarmaktadır. 

Büyük Türkiye’nin üretken ekonomiye sahip olmak ile gerçekleşeceğine inanan TÜMSİAD, çalışmalarını millî ve manevi ilke ve değerlerinden taviz vermeden ilk günkü azim ve kararlılığı ile devam ettirmektedir. 

TÜMSİAD EKONOMİ DERGİSİ YAYINDA