English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-06-25

TÜMSİAD 11. Geleneksel İftar Davetinde Şehit Aileleri, Yetimler Ve Engelli Vatandaşlarımız Misafir Edildi.

TÜMSİAD 11. GELENEKSEL İFTAR DAVETİNDE ŞEHİT AİLELERİ, YETİMLER VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ MİSAFİR EDİLDİ.

   TÜMSİAD 11. Geleneksel İftar Programı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da teşrifleri ile Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. İftara Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ, Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU, Ekonomi Bakanı Nihat ZEYVEKÇİ, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent TÜFENKCİ başta olmak üzere Milletvekilleri, İstanbul Valisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜMSİAD Avrupa Ülke Yöneticileri, TÜMSİAD Şube Başkanları ve Yöneticileri, Kamu ve Özel sektör temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Odaları yöneticileri, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile tüm yurttan çok sayıda TÜMSİAD üyesi ve misafirleri katıldı.

   Bu yıl Geleneksel İftar Davetine 3000’nin üzerinde katılım sağlandı. Özel konuklar olarak şehit aileleri, engelli vatandaşlar, yabancı öğrenciler ve yetimler iftarın en önemli misafirleri olurken Başkan Yaşar DOĞAN ‘’ Minnet borçlu olduğumuz asker, polis, korucu, şehit ve gazi ailelerimiz, bizlere emanet olan yetimlerimiz, yurtdışından bu topraklara okumaya gelen yabancı misafir öğrencilerimiz hayatı onlar için daha yaşanır kılmamız gereken engelli kardeşlerimizden oluşan özel misafirlerimizle kardeşlik duygularımızı artıran iftarımız Allah’ın izni ile daha da bereketli oldu.’’ Dedi.

Hep birlikte Yeni Türkiye’ye

   TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN iftar davetinde, iş adamları olarak amaçlarının ferdi zenginleşmek olmadığını, bugüne kadar milletimizin zenginleşmesi için çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye’nin üzerinde son yıllarda oynanan oyunlar karşısında ihtiyacımız olan tek şey birliktelik diyen Yaşar Doğan, Türkiye’nin üreten, büyüyen ve güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekti. TÜMSİAD Başkanı DOĞAN, istihdamın yüzde 76’sını ihracatın da yüzde 56’sından fazlasını sağlayan KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki payının artırılmasının kritik önem taşıdığına vurgu yaptı. Doğan, üreten, istihdamını artıran ve ihracat yapan KOBİ’ler sayesinde Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına çıkacağına inandıklarını söyledi.

‘’Gül Kokusuna Hasret Dünyanın İhtiyaç Duyduğu Bir Medeniyet Hayalimiz Var.’’

   Türkiye’nin ve Türkiye halkının maddi zenginleşmeden daha çok manevi zenginleşmesinin önemine ve kardeşlik hukuna değinen DOĞAN ‘’Hamdolsun bu kaos ortamında gönül coğrafyamızda mağdur edilmiş insanların güvenle sığındığı, gelecek umudunu bağladığı; kendi ülkesi ve bölgesinde barış ve esenlik için var gücüyle çalışan güçlü bir Türkiye ve kadirşinas insanlarımız var. Bütün zenginliklerimiz ve farklılıklarımızla birlikte büyüyen bir Türkiye, gül kokusuna hasret kalan dünyanın ihtiyaç duyduğu bir medeniyet hayalimiz var.’’ dedi.

Türkiye’nin Önlenemeyen Yükselişi KOBİ’lerden Gelecek

   İftar programımızda üreten ve büyüyen Türkiye’nin başarısında KOBİ’lerin pay sahibi olacağına dikkat çekildi. KOBİ’lerin finansmana erişimini artırmak, katma değerli ürün üreten KOBİ sayısını yukarıya taşımak istediklerini söyleyen Yaşar DOĞAN, bu konuda şirketlerin sermayenin de riske ortak olacağı finansman yöntemlerine yönelmesi için teşvik edilmesi gerektiğini gündeme getirdi.