English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-11-23

Türk Arap İlişkileri Merkezi(TAİM), Başkan Yaşar Doğan’ı Ziyaret Etti

 

                Türk Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) Müdürü Rami Jundi, Genel Koordinatörü Mehmet Altundağ, İş Adamları Hizmet Müdürü Hatim El Hatib, Teknolojik Hizmeler Şirketi Genel Müdürü Fadi El İsavi, İş Adamları Hizmet Merkezi Dış İlişkiler Sorumlusu Mamun El Aşkar 4. Levent’teki Genel Merkezimizde, Genel Başkan Yaşar Doğan’a ziyarette bulundu.

                Ziyarette TAİM heyeti, Türkiye’de bulunan Arap ülkelerinden gençlerin Türkiye ekonomisine katma değer üretmeleri için eğitimler ve adaptasyon seminerleri düzenlenmesi amacıyla kurulması planlanan TAİM Türk-Arap Girişimcilik Merkezi projesinin detaylarını Başkan Yaşar Doğan’a aktardı.

TAİM Müdürü Rami Jundi girişimcilik merkezinin hem mültecileri eğitebileceğini hem de hali hazırda iş yapan Türkiye’deki ve ülke dışındaki gençlere mentorlük yapabileceğini söyledi. Konuşmasının devamında “Eğitimli bir genç kendisini yetiştirirken piyasaya da ülke ekonomisine de katma değer sağlayacaktır. Bu gün amacımız TÜMSİAD’ın bilgi, tecrübe ve network ağından faydalanmak. TÜMSİAD’ın ticari geleneğiyle hazırlanacak bir alt yapı hem Türkiye hem de diğer Müslüman ülke ekonomilerine katkı sağlayacaktır.” Dedi.

                Planlanan merkez için TÜMSİAD ile birlikte hareket etmelerinin sağlayacağı katkılardan ve ortak çalışma alanlarının genişletilmesinden bahsedilirken, TÜMSİAD Genel Başkanı Sayın Doğan Türkiye’de girişimcilik gündemde olan bir konu. Genç girişimcilerimizin üretmesi devletin de bizim de birinci önceliğimiz. Yönetimimizden, Gençlik Konseyimizden üyelerimiz ile TAİM heyeti bir araya gelerek bir yol haritası belirleyerek bu projenin gelecek adımlarını atmamız büyük önem arz etmektedir. Müslümanlar olarak kültürel yapıyı oluştururken gençlerimizi de üretime yönlendirmemiz ve bu yapıyı kurmamız gerekmemektedir’’ dedi.  Projeyi hayata geçirirken iş ahlakına haiz gençlerle Türkiye’de, Kuzey Afrika’da ve Arap Yarımadasında yapılacak işlerin bütün İslam alemine katkı sağlayacağını belirten Sayın Doğan mütedeyyin insanların da bu konuda destek olmaları gerektiğini vurguladı.