English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-04-11

Şanlıurfa Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı Yapıldı

Şanlıurfa Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı Yapıldı

Güneydoğu'nun kalbi, kentsel dönüşüm ve yeni kent yapılanmasının önemli merkezlerinden Şanlıurfa, yapı ve inşaat sektörüne kucak açtı. Planlı kentleşmenin başkenti Şanlıurfa’nın günden güne değişen çehresi, Şanlıurfa Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’yla ivme kazandı. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) öncülüğünde gerçekleşen fuar bu yıl 6. kez düzenlendi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade’nin açılışını gerçekleştirdiği fuarda 120 firma yer aldı.

Garaj sistemlerinden, mutfak sistemlerine; izolasyondan, nalburiye sektörüne kadar geniş katılımcı profiliyle düzenlenen fuarı 30 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarın, 6. bölgede yer alması sebebiyle, bölgesel teşviklerin hemen hepsinden yararlanan ve dış ticaret hacmi 200 milyon dolara ulaşan Şanlıurfa’da düzenlenmesi büyük önem taşıyor.

Fuar açılışında ekonomik ve diplomatik oyunlara dikkat çeken TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, “Güneydoğu Anadolu Bölgemizin üreten ve ekonomiye katkı sağlayan bir güce ulaşması, bizim için büyük önem arz etmektedir. Çünkü uzun zamandır mücadele ettiğimiz şer odakları; bölgemizde yatırımların da önünü kesmeye çalışmaktadır. Bu problemlerin aşılmasında ve bölgede refah ortamının oluşturulmasında yatırımcılarımıza büyük görev düşmektedir. Özellikle Şanlıurfa, Türkiye’nin geleceğidir” dedi.

Şanlıurfa Türkiye’nin Geleceğidir

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizin üreten ve ekonomiye katkı sağlayan bir güce ulaşmasının büyük önem arz ettiğini belirten Doğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün problemlerin ortadan kaldırılmasında yatırımcılarımıza büyük görev düşüyor. Özellikle Şanlıurfa, Türkiye'nin geleceğidir. Başbakanımızın geçtiğimiz hafta açıkladığı 128 milyar liralık cazibe merkezi, istihdam, yatırım teşvik paketleriyle ve bugün yapılacak çalışmalarla 2023 yılı geldiğinde; başta Şanlıurfa olmak üzere bölge şehirlerimiz ekonomimizin lokomotifi kuruluşlara sahip olacaktır. 6. Şanlıurfa Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı’nın, Hz. İbrahim (AS)’ın diyarı Şanlıurfa’da gerçekleştirilmesi de bu söylediklerimin realiteye dökülmüş halidir. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak, Türkiye’nin her noktasında yatırımların ve istihdamın artması, gelir dağılımının dengelenmesi, ekonomimizin lokomotifi KOBİ’lerin desteklenmesi, faizsiz bankacılık sisteminin süratle hayata geçirilmesi için; durmadan çalışacağız. Şanlıurfa İş dünyasını destekleyerek bu gün aynı zamanda açılışını yaptığımız fuar merkezini şehrimize kazandıran Kalkınma Bakanım Lütfi Elvan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum.’’